لطفا کمی صبور باشید
خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 150
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 51

سه تا از دیدنیهای سامویی – Top three Samui attractions

بهترین مکان های تفریحی جزیره سامویی

سامویی یکی از زیباترین نقاط تایلند و ناحیه ای بکر و گرمسیری با سواحل شنی سفید و آب های درخشان خلیج تایلند است. این جزیره برای اولين بار 15 قرن پیش توسط ماهیگیران جنوب چین و شبه جزیره مالایا مسکونی شد نام سامویی نیز از واژه ای چینی به معنای بهشت امن گرفته شده است. بیشتر این جزیره را جنگل فرا گرفته و از شرق به غرب آن رشته کوهی کشیده شده است.

سامویی سومین جزیره بزرگ تایلند بعد از پوکت و جزیره چانگ است. بزرگترین و شلوغ ترین ساحل ساموئی ، ساحل چاونگ (Chaweng) است که در شمال جزیره قرار دارد. مرکز  این منطقه به ویژه اطراف خیابان مشهور Green Mango یا همان گرین مانگو بسیار شلوغ و کناره های شمالی و جنوبی آن آرام تر و دارای محیطی خانوادگی تر است. از جمله سواحل دیگر این جزیره می توان به لامای، بوپت و منام اشاره کرد.

دیدنی های سامویی

طبق نظر سنجی از مسافران تور تایلند چهار تا از مراکز گزدشگری سامویی بیشتربن طرفدار را در بین توریست ها دارد که در این بخش آن ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

مجسمه بودای بزرگ - The big Buddha

مجسمه بودای بزرگ, که در شمالی ترین قسمت این جزیره بکر و تماشایی قرار گرفته است. این مجسمه که به حالت نشسته در سال 1972 ساخته شده است ، از نشیمن گاه خود به ارتفاع 15 متر می باشد و از کیلومترها دورتر از آن نیز قابل مشاهده است و یکی از مظاهر فرهنگی و مذهبی بو میان این منطقه به شمار می آید.

دیدنی های سامویی 

صخره های پدربزرگ و مادربزرگ - Hin Ta-Hin Yai

صخره های پدربزرگ و مادربزرگ یکی از جالب ترین دیدنی های تایلند و دیدنیهای سامویی می باشد. داستان این صخره ها از این قراراست که روزگاری، زن و مردی ناگهان  تصمیم گرفتند برای ازدواج پسرشان اقدام کنند، بنابراین  به شهر دیگری در ۴۰۰ کیلومتری شهر خود رفتند، اما  از بد اقبالی آن ها، دریا طوفانی شد و آنها شنا بلد نبودند، درگیر امواج شدند و غرق گشتند و بر اساس روایات، تبدیل به صخره هایی شدند که تا امروز بر جای مانده است.

دیدنی های سامویی

پارک ملی آنگ تونگ - Angthong National Marine Park

این پارک ملی مانند پارک پارادایز و یا سایر پارک ها نیست، بلکه دارای 42 جزیره بوده که از جزیره ساموئی به آسانی قابل مشاهده هستند. این مجمع الجزایر از حیث موقعیت جغرافیایی با سایر جزایر منطقه تفاوت دارد. فشار آب سبب شده که اشکال زیبایی در جزایر مختلف یک پارک آبی را ایجاد کند ؛ شایان ذکر است که این جزایر از سواحل بسیار دیدنی و آرامی برخوردارند.

دیدنی های سامویی 

دیدنی های سامویی همین جا تمام نمیشوند، ممکن از یکی دیگر از چندین جای دیدنی فوق العاده ی  سامویی همان مقصد مورد نظر شما برای یک سفر فراموش شدنی باشد.

 

 

 

 

Save

  • نظرات
  • همین نویسنده
  • مطالب مشابه

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دانش ما نتیجه تجربیات خوب و بد دیروز ماست فرهنگ ما و ماندگاری ما ایجاب می کند مشتری مداری سرلوحه کارهایمان باشد.