لطفا کمی صبور باشید
خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 150

فستیوال ها و جشن های تایلند+عکس

 فستیوال ها و جشن های تایلند


سالانه  فستیوال ها و جشن های تایلند  در ماه های مختلف برگزار میشود. تایلندی ها شیفته ی برگزاری جشن و مراسم های مختلف و به دنبال بهانه ای برای شاد بودن هستند. در تایلند اکثر روزها به مناسبت اعیاد فرخنده، تعطیل رسمی می باشد. اواخر فصل بارانی در تقویم ، به عنوان آغاز فصل گردشگری علامت گذاری شده است که مراسم وجشن های حیرت انگیزی در این فصل برگزار می شود. اگر در فصل پاییز قصد مسافرت به تایلند را دارید، باید بدانید  چندین جشن حیرت انگیز و دیدنی ، انتظار شما را می کشد.جشن های پاییزی تایلند را از دست ندهید.تصمیم ما بر این است که این جشن ها را برای شما در این قسمت قرار دهیم تا شما نیز برای سفرتان برنامه ریزی کنید و در صورتی که در تور تایلند شرکت کردید بدانید که په وسایلی ر با خودتان به سفر ببرید.شاید بخواهید در جشن خاصی شرکت کنید که میتوانید با این اطلاعات تاریخ سفر به تایلند را مشخص کنید.در این مطلب جشن ها و فستیوال های ماه نوامبر در تایلند را ذکر کردیم. امیدواریم استفاده کنید.

 

 

  • جشن آتش بازی در اواخر اکتبر


  در اواخر ماه روزه ی بودایی یعنی در یازدهمین ماه قمری و فصل سرما ،طی یک مراسم ویژه ، یک مار بزرگ از دهانش حلقه های بزرگ بیرون می فرستد. نمایش این مار بزرگ که ناگا نامیده می شود، در شهر نانگ های برگزار می شود، و هزاران نفر از سراسر دنیا برای تماشا در کنار رودخانه جمع می شوند. برخی اعتقاد دارند که این نمایش حقه ای بیش نیست و حدس می زنند که در قسمت پایانی رودخانه گاز متان آزاد می شود و شعله ی آتش از آب بیرون می زند و یا شاید ساکنین رودخانه ی لائوس از دور، آتش را به وسیله ی تانک هایی به هوا شلیک می کنند.ساکنین شهر نانگ های حلقه های آتش کمتری را می بینند.مسابقات قایق سواری ، کمک های مالی به نیازمندان، نمایش های فرهنگی  در نانگ های برگزار می شود.

جشن آتش بازی در اواخر اکتبر

  • مراسم مخصوص میمون ها درماه نوامبر


محل زندگی میمون های بی شماری در تایلند شهر لوپوری است که در اطراف معبد از این سو به ان سو می پرند و به موذی گری وشیطنت می پردازند . کیف پول، غذا و دوربین و هر چیزی را که بتوانند از مردم می قاپند. از آنجایی که میمون ها نقش مهمی در جذب گردشگران به شهر لوپوری دارند، ساکنین آن جا هر ساله در ماه نوامبر یک ضیافت و جشنی برای حیوانات برگزار می کنند.
انواع  غذاهایی مثل سوسیس کالباس، دسر و میوه و شیرینی  توسط آشپزهای محلی مخصوص میمون ها آماده می شود. در این مراسم همچنین دوربین هایی برای گردشگران فراهم آمده تا از طبیعت بی نظیر عکس برداری کنند. پس از غذا دادن به میمون ها ، نوعی رقص فرهنگی برپا می شود.

مراسم مخصوص میمون ها درماه نوامبر

 

  • جشن فیل ها در سرین در تعطیلات آخر هفته

به دلیل کاربرد پر منفعتش در کار و صنعت و جنگ ، فیل ها همیشه جایگاهی ویژه در فرهنگ تایلند داشته است . ساکنین شهر سرین ، واقع در شمال تایلند، در زمینه ی تعلیم دادن فیل ها معروفند. امروزه از فیل ها کمتر جهت کار و صنعت و در میدان های جنگ ، استفاده می شود ولی چیزی از ارزش و اهمیت آن ها کم نمی کند و هر سال مراسمی برای یادبود ارزش فیل های سرین برگزار می شود.
این جشن ده-روزه مهارت و قابلیت های فیل ها را به نمایش می گذارد که شامل رقابت بین فیل ها و به تصویر کشیدن میدان جنگ می باشد.

 

 

جشن فیل ها در سرین در تعطیلات آخر هفته

 

  • مراسم لویی کارتونگ اواخر نوامبر

درتعطیلات به یاد ماندنی تایلند، مراسم تکریم از الهه ی رودخانه ، به نام  لویی کارتونگ برگزار می شود. در آغاز دوازدهمین ماه قمری ، تایلندی ها کراتونگ هایی را در آب رود و نهرها رها می کنند که این کراتونگ ها از ساقه ی موز پیچیده شده در برگ ساخته شده است و با گل و شمع و سکه و گیاهان خوشبو تزیین شده است. پس از غروب آفتاب آن را در آب می اندازند و با عملی نمادین کینه و دشمنی سال گذشته را دور می ریزند و خیر و برکت در سال جدید را آرزو می کنند. صدها فانوس و چراغ دریایی  نیز به آسمان رها می کنند. دستفروش ها در خیابان کراتونگ ها را به قیمت 60 سنت به فروش می رسانند.

 مراسم لویی کارتونگ اواخر نوامبر

 

 

  • گالری عکس
  • نظرات
  • همین نویسنده
  • مطالب مشابه

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دانش ما نتیجه تجربیات خوب و بد دیروز ماست فرهنگ ما و ماندگاری ما ایجاب می کند مشتری مداری سرلوحه کارهایمان باشد.